Leden 2008

Chce to lupu...

30. ledna 2008 v 22:30 | St.Jean community |  Paddy´s faith
Našla jsem ještě 2 fotky z toho v předminulém článku o PAddym a St.Jean zmíněného obřadu přijímání mnišského hábitu.Problém je s tím, že na fotkách se vyskytuje člověk Paddymu podobnej (nevím jestli víc nebo míň),on je tam zdálky a taky celkem rozmazaně,tak se chci zeptat i vás co si myslíte,když to např.porovnáte s tou poloviční fotkou jak na ten obřad přicházejí (a kde je Pad aspoň ostřeji vyfocenej).Takže jsem zvědavá na názory:)
tady se ptám na toho v pozadí klečícího,3.z leva ???
tady se ptám na 5.z prava (samozřejmě) sedícího v 1.řadě,je to ještě horší než to první...

New Baby Info

30. ledna 2008 v 21:25 | Maite Kelly |  Co se děje u Kellys
Lidičky,abysme neustále jen nerozebírali Paddyho (i když mě to baví snad ze všeho nejvíc:))))),tak tady máte exkluzivní fotečku malé Josephine a také news od Maite,která je doma z porodnice a v nejbližších týdnech bude mít pěěěkně napilno:))).........ostatně,to si přečtete sami...................
PS:byly tu dotazy jak jí asi budou říkat,vybrali si Josephine.
Tak jsem konečně doma přátelé, vyčerpaná ale šťastná.Agnes je blázen do své malé sestřičky.Mysleli jsme že bude žárlit,ale je to přesně naopak,chce si hrát na maminku,dávat jí dudlík a podávat mi flaštičku, když ji krmím.Bylo to roztomilé.Chtěla mermomocí nést s tatínkem miminko v přenosce do auta, když jsme jeli z nemocnice s pyšně zdviženou hlavou.Ona není jediná pyšná.Florent a já máme velkou radost.Naše malá Josephine je sladké a bezproblémové miminko,nikdy nepláče,jen když má hlad.Je zdravá a my jsme neskonale šťastni.Děkujeme Bohu za tento dar života,přestože,jako Agnes,i ona potřebovala pomoc při příchodu na svět císařským řezem,měli jsme možnost zažít zrození,nádherněji, než jsme vůbec očekávali.

Flo byl se mnou a celý lékařský tým byl bezvadný.Musím se co nejdřív vzpamatovat navzdory té ráně na břiše.Jsme vám moc vděční a hluboce děkujeme za vaše modlitby.Jsem si jistá,že nás chránily a hřály u srdce.
Buďte všichni požehnáni a prosím,mějte pochopení, když o mě v příštích týdnech tolik neuslyšíte.Můj život nabral nový rytmus a potřebuji se tomu trochu přizpůsobit.Jsem s vámi v myšlenkách a modlitbách,Maite

St.Jean a Paddy Kelly

27. ledna 2008 v 22:21 | Maddy |  Paddy´s faith
Ráda bych vnesla do těch všech dohadů a Paddym a o tom klášteře,ve kterém údajně byl,nebo je alespoň trochu jasno a konečně prezentovala článek, který už dloho slibuji,snad to i pro Vás bude tak přínosné jako pro mě.
Něco o vzniku komunity St.Jean v bodech
1.počátky ve Švýcarsku na univerzitě ve Fribourgu,kde vyučoval filozofii tehdejší prof. Marie-Dominique Philipe (člen dominikánského řádu)
2.pět jeho studentů se rozhodlo "žít spolu" na způsob "křesťanské komunity"; jejich vedoucí byl bývalý žák Marie-Dominique Philipe, již ale vysvěcený na kněze který sem přišel z Versailles. Všichni "bratři" tehdy bydleli na koleji Le Pére Girard tamtéž.
3.v roce 1975 Marie-Dominique Philipe akceptoval pokus o oficiální založení "nové komunity" tehdy s 11 členy. Po delším jednání a hledání podpory uvnitř církve byl záměr schválen a nové komunitě (tehdy ještě bez oficiálního názvu) bylo povoleno aby se usídlila v klášteře v Lérin na ostrově St.Honoré nedaleko Cannes. Nová malá komunita zde žila pod dozorem převora tamějšího kláštera. Lokalita Lerin má prastarou tradici církevního života sahající až do 5.stol., kdy se zde usídlil sv.Honoré a založil první klášter, ze kterého byly vysílány misie do tehdejší Galie.
Odtud přes otce Emanuela, benediktinského mnicha z En Calcat navázány styky s katolíky v diocesi de Gap, kde bratří tráví i část svého noviciátu. (zde je spojení diocese de Gap a St.Jean Community a toho,že byl Paddy dříve vyfocen jako člen Gapu,spojitosti je mnoho z nás nedopátralo a bádali jsme, kde tedy je opravdu,účinně tak všechny zmátl).
4. Na přelomu r. 1975/76 Vatikán schválil oficiální založení nového řádu "Bratrstvo sv. Jana" (St.Jean Community)
5.v roce 1982 Marie-Dominique Philipe končí na univerzitě Fribourg a odchází do penze. Tehdy již měla St.Jean Community na 80 členů, většinou Francouzů, a kvůli neustálému růstu členstva začíná hledání nového, většího a již skutečně samostatného sídla. Tak nalezen klášter v Rimont (Burgundy, poblíže Chalons sur Saone) a brzy na to 1983 další, tedy druhé sídlo v klášteru v St.Jodard, na druhém břehu Loiry.Obě sídla Bratrstva spadají pod arcibiskupství Lyonské.
6.Klášter v Rimontu, je dnes pokládán za "mateřský dům" Bratrstva, nachází se zde jeho správní ústředí-Generální Vikariát Bratrstva. Proto také zde byl "v kruhu rodiny" pohřben otec a zakladatel Bratrstva Marie-Dominique Philipe (2.9.2006). Mezitím se Bratrstvo rozrostlo i za hranice Francie. Bratrstvo má své "domy" skoro v celé Evropě (nám nejblíže v Polsku -lokalita Lenos, a v Rakousku -Marchegg), ale šíří se i v Americe, Asii a v Africe. O domy Bratrstva se opírá činnost světských přátel a jejich organizací. Z nich zmiňuji zde zejména Školu života sv.Jana s ústředím v Ženevě (Švýcarsko), ale s mnoha filiálkami v jiných zemích. V těchto školách se shromaždují na 9ti měs. kurzech laici (ve věku 18-30 let) sympatizující s Bratrstvem a hledající u něj posílení a výuku křestanského života .
Něco o již zmíněném zakladateli komunity (!!!upozorňuji-má to jistou důležitost i pro nás fans!!!)
Father Marie-Dominique Philipe
Narozen: 8.11.1912 Francie
Zemřel: 26.8.2006 ,v sobotu,ve 4 h.ráno,bylo mu 94 let
-pohřeb 2.9.2006;sobota v 10.30h. v Lyonské katedrále
-odpoledne pohřben na hřbitově v Rimontu v sídle generálního vikariátu St.Jean komunity
Údaj o narození i pohřbu otce Marie-Dominique Philipe je pro nás velmi důležitý abychom si konečně uvědomily podstatné souvislosti těch fotek co se objevily před pár měsíci;jistě všechny jsme za ně byli šťastné,a konečně jsme toho Paddyho zase viděli a dokonce vypadal spokojeněji než na začátku svého mnišského působení,což nás taky potěšilo,jen mě překvapuje, že všichni si hned začali myslet, že ty fotky jsou dělané nedávno,což pravda rozhodně není, pokud Paddy předával dort otci Marie-Dominique Philipe v den jeho posledních narozenin,tak ta fotka byla udělaná 8.11.2005 a tohoto data je pravděpodobně i ta 2.fotka,pokud to ovšem nebyly narozeniny dřívějších let.Můžeme ale tedy vycházet z toho,že tyto 2 fotky mají nejpozdější možný datum toho 8.11.2005.Znovu opakuji nejsou tedy úplně nové jak si někteří mysleli!!!
Bratři St.Jean
-noviciát trvá 7 let žijí bratři v malých komunitách v převorství(priory).
-z toho 3.roky studium teologie a 3.r. filozofie,začátek během noviciátu
Laity-laici-stav světský:komunita St.Jean dává možnost laikům, kteří chtějí nějakým způsobem komunitu podpořit i se zapojit do života v ní i jako řeholníci.Jsou zapojeni k převorství,kde nacházejí útočiště.
- komunita má zdroj příjmu prostřednictvím příspěvků od bratrů 40%,dotací 45%,různých příjmů 15%,
Také tu jsou dobře známí lidé, kteří neskládají náboženský slib,ale plně se podílí na životě komunity a pomáhají svou prací.
-průměrný věk bratrů je 37 let
Jednotlivé stupně formování v bratrstvu:
1)tzv.postulát (předpoklad-života v komunitě);bratr zůstává v převorství komunity,trvá to mezi 3 až 12 měsíci
2)nastává tzv.noviciát,který bratr absolvuje ve Francii nebo USA;noviciát trvá mezi 18 do 24 měsíců.Novic dostává hábit během noviciátu.
3)na tomto stupni nastává tzv.dočasný řeholní slib,který trvá 4 roky.Během těchto let bratři žijí v převorství a stráví také 2 roky v tzv.apoštolském převorství.Na konci svého dočasného slibu,pokud se bratr ztotožní s komunitou,skládá tzv.věčný slib (do smrti).
Takže, není jisté zda Paddy je stále v St.Jean a nebo tam není.Víc z nás by si samozřejmě přálo, aby byl kdekoliv jinde než aby se někde v klášteře utápěl v modlitbách,jak jsem již psala, je možné, že Paddy opravdu klášter opustil a mohl by se nacházet někde u Dublinu,k tomu může napovídat i to, že nejpozdější fotky Paddyho v St.Jean se tedy datují na rok 2005,také samozřejmě beru na vědomí,že se jich na veřejnost dostane jen omezené množství a za objevení mnohých vděčíme jen perfektnímu pozorovacímu talentu fans.Pokud ale Paddy hodlá dokončit noviciát,pár let před sebou ještě bohužel má.Problém je, že jsme se zatím nedopátrali toho, jaký statut on vlastně v komunitě má;pokud by absolvoval tu tzv.školu života a potom ještě další studium,patřil by to skupiny laiků,podporujících komunitu,nebo jestli je v té skupině,dobře známých lidí, jak oni to nazývají, kteří neskládají slib a nacházejí v komunitě útočiště,nebo zda se rozhodl podstoupit všechny stupně zasvěcení,což je ta poslední, možná nejpravděpodobnější možnost,Paddy i jeho sourozenci se každopádně až příliš mnoho snaží, aby to tak vypadalo.
PS:omlouvám se za případné překlepy a těším se na všechny komentáře:)

Some memories

24. ledna 2008 v 0:12 | sayboll |  Videos for Paddy by fans
celý je to hezký a dojemný ,rada-dívejte se hlavně ke konci

A Paddy Kelly

23. ledna 2008 v 23:58 | sayboll |  Videos for Paddy by fans
zase jedno hezké,možná i zajímavé a smutné video...myslím ale že to je pěkná práce...

2.BABY

23. ledna 2008 v 13:07 | Maite and Florent! |  Co se děje u Kellys
Tak!!!!!!!!!Skvělá novina,která se stala už včera:)))) tedy dne 22.1.2008 ve 20.30hod. se narodila 2.dcera Maite a Florenta; Josephine Katherine Francoise,váha 3390g.Maminka i mimčo jsou zdraví a šťastní a my celé rodince přejeme,aby jim to štěstí jen a jen kvetlo!!!

Vzpomínky na Kellyovic sídlo

18. ledna 2008 v 23:34 | Maddy |  Zápisník /pro všechny/
Tady je pár fotek Kellyovic tolik fanoušky obdivovaného sídla.Navštívila jsem ho (asi naposled) v létě 2007,a vlastně mě to docela zvláštně překvapilo. Gymnich je jiný,než tomu bylo před pár lety (i když to je vlastně pochopitelné);ty tam jsou překřikující se faninky,odpadky na které si pořádkumilovní Němci tolik stěžovali,zámecká brána uzavřena a za ní mračící se ostraha a i ty vzkazy načmárané fixkami,kolem celého Gymnišského areálu časem vybledly.(i když pár jsem jich ještě našlaJ
Byla to moc zvláštní návštěva,stála jsem před zámkem a bylo mi hezky ale i divně.Možná těma vzpomínkama, který byly víceméně pěkný,možná tím, že už se tam Kellyovi všichni jen těžko sejdou…..
Gymnich se ponořil do ticha a stínu stromů.
Na fotkách (pro ty co tam nebyli) to tam vypadá veliké, ale není tomu tak,vlastně jen zahrada je velká (možná neúměrně),samotný zámek je vlastně malé venkovské sídlo,které se snaží mít příjmy alespoň z pronájmu pokojů (je to děsně drahý),pořádání svateb a recepcí,provozu restaurace a přehlídek koní a dravců (dravci tam mají i své bydlení).
Jinak (pro ty kdo informovaní nejsou);i přes všechnu snahu zámek prodat,se to zatím nedaří, takže zámeckým pánem dále zůstává Joey Kelly!
Napište mi vaše zážitky, jestli jste na Gymnichu byli, co jste zažili,nebo aspoň jak na vás působí.Moc mě to zajímá!

4.kolo hlasování o nej Paddyho song

18. ledna 2008 v 22:29 | Maddy |  Zápisník /pro všechny/
Tak lidičky,
anketa se vlivem všech mých povinností nějak zarazila,tak teď mám malinko času zase ji obnovit.Songů je čím dál míň.......tak VyBíReJtE ať se konečně dozvíme který je ten nej:)))))))))))))Děkuju že jste mi věrni!!!!

Zase pár obrázků:))))

12. ledna 2008 v 14:42 | Maddy |  Some funny/nice pics
Týjo,co jsem to dostal?!
nene s tím nosem se teda nedá moc zpívat!
tak hele tenhle růžovej ručník je můj.....nikomu ho nedám!!!
jojo jsem prostě nejlepší
...du bist nicht allein
medvídka?ses asi zbláznila mám jich pokrk!
Paddy,aspoň malou pusinku! No,myslím že by to nebyl dobrý nápad!
heh,pořád jen něco tahám.....
nevidím tě.........a ani neslyším.....
hele už mě neštvi........nebo....
už na scénu? neeeee,já mám hlad!
prostě jak říkám, všude jsem byl, a všechno znám,no fakt
no prostě jsem se na dnešek neučil,no
tak zazpívej a nekoukej pořád,hele třeba blablablablabla.....
tak to je milý, rozmyslím si to.....
I´m soooo sexy!!!!!!!!!!