Srpen 2008

Paddyho obrat k Bohu

6. srpna 2008 v 11:05 | kathtube |  Paddy´s faith
Paddy se nam zmenil na Johna Paula Mary....

Tak tady jsem to prelozila ja: (sorry za pripadne preklepy a za to ze je to bez hacku a carek)

Bratr John Paul Mary (PaddyKelly) jako prekvapivy host na festivalu mladych v Medjugorje.Je to jeho prvni kratky vystup od vstupu do klastera.
MedjugorjeBratr John Paul Mary,drive znamy jako Paddy Kelly,clen zname irske skupiny Kelly Family v pondeli v Medjugorje na festivalu mladych poprve od sveho vstupu do klastera komunity Sv.Jana podal pred zastupem lidi svedectvi o svem zivote s Bohem.Desetitisice mladych zde John Paul Mary vyzval:Nebojte se stat svatymi noveho tisicileti.

Potom zacal svedectvi slovy:Prisel jsem za vami,abych vypravel jeden pravdivy pribeh.Vypravi o mladem muzi,ktery cela leta mohl vychutnavat slavu jez dosahl pomoci hudby.Tohoto mladeho muze to ale neudelalo stastnym-vsiml si,ze se mu uz nejakou dobu nedari dobre,dokonce natolik,ze by radeji zemrel,nez takto zil dal.A prece tvari v tvar smrti se neco zmenilo.Mlady muz odesel od okna a horce plakal.Buh byl tam a dal mu nadeji,skrze kterou zacal cist Bibli.Kazdy den nekolik stran.


Jednoho dne se tento mlady muz setkal s kaztatelem.Rozhovor s timto zasvecenym muzem v nem probudil touhu po zpovedi.V minulosti se dopustil veci,kterych litoval.To bylo poprve kdy premyslel,ze by se sam stal kazatelem.Za nejakou dobu objevil poutni misto Lurdy,kdyz prepinal kanaly v televizi,narazil na dokumentarni film o tomto miste.Nejdrive byl skepticky a myslel,ze je to jen pro povercve stare zeny,ne pro nej,pop- rockovou hvezdu,kterou tehdy byl.John Paul Mary vypravi o objeveni toho jednoducheho hlubokeho miru ve svem srdci.Citi diskretni pritomnost kohosi dalsiho.Maria neni iluze.Mlady muz byl pokrten,ale nevedel,ze Buh opravdu je a ze se s nim muze setkat.

Ten samy vecer se rozhodl dat zivotu novou sanci-nejde uz o to,aby zil podle svych vlastnich predstav,ale podle vule Bozi.Koupil si ruzenec.Nejdrive se modlil pouze 3 perly a za nejakou dobu jiz 3 ruzence za den.Kdyz papez Jan Pavel II.zavedl zarici ruzenec,zacal se modlit 4 ruzence za den.Ucastnici zacali spontanne tleskat.

V lete 2000 prijela cela Kelly Family poprve do Medjugorje,protoze hledali pomoc pro nemocneho clena rodiny.Poznali zde P.Joza Zovka a mohli diky jeho pomoci zazit hluboke obraceni k Bohu.Kratce pote jel mlady muz s bratry Sv.Jana do Rima a mohl zde pokleknout v bazilice Sv.Petra.Nevedel kam to povede.Stale vice navstevoval komunitu Sv.Jana a ucil se,ze vedeni krestanskeho zivota se musi ucit od svatych.Stale vice se oddaval povolani vuci one Osobe,ktera znala odpoved na vsechny jeho otazky a citil se ji nekonecne pritahovan.
Navstevoval stale vice Medjugorje a jednoho dne se to stalo.Tady v kostele po msi svate citil vnitrni presvedceni,ze musi svuj zivot dat Bohu nejakym radikalnejsim zpusobem.

Jeho tehdejsi pritelkyne mu rekla:Jestli jsi s Jezisem stastnejsi,pak jdi.Tady videl mlady muz,ze jeji laska je cista a zalezi ji na neho stesti vice nez na jejim.Tato obet nebyla uz jen jeho ale i jeji obeti.Obetovala svou lasku pro jednu vetsi vypravi bratr John Paul Mary.Na konci kratce pred vstupem do klastera prisel ten hrozny moment,rici nashledanou rodine,pritelkyni i hudbe,aby se mohl oddat Jezici.Nevedel presne co dela,ale vedel ze je to spravne.

Po svedectvi zazpival John Paul Mary jeste pisen pro pannu Marii,ktera vysla na jeho solo albu v r.2003:Thanking Blessed Mary a zasahl tak srdce desetitisicu mladych,kteri naslouchali jeho svedectvi.
She picked me up from the ground and taught me to never let go of your God given soul, but sometimes I still lose my mind, when life is cruel and unkind but it's when I suffer that I learn, in a repenting heart love will burn oh I'm thanking Blessed Mary for light Divine thanking Blessed Mary for light Divine thanking Blessed Mary for light ."

-bratr John Paul Mary se zucastni shromazdeni take v utery (5.srpna) kde poda dalsi svedectvi

-pisen Thanking Blessed Mary je z 4.srpna 08

odkazy a fotky: www.kathtube.com ;jinak oficiální videa jsou stále dostupná i na kathtube!
-videa jsou z www.youtube.com


Hoooooodněěěě volllnýýýý překlad od blessedmary: (www.blessedmary.blog.cz)
Brat John Paul Mary, který byl známý jako Paddy Kelly, člen irské skupiny Kelly Family, v pondělí vystoupil v Medjugorje na Festivalu mladých. Poprvé od jeho vstupu do klášterního společenstva Sv. Johanese vystoupil před zástupy lidí oznámit svůj existující život s Bohem. Na začátku John Paul Mary na desetitisíce účastníků křičel : "Nebojte se svatých z nové millenia" či co nevím nerozumím
Pak začal svou zprávu se slovy: " Přišel jsem k vám, abych vám pověděl pravdu ( pravdivou historii = gesichte ) o chlapci, který těšil z několikaleté slávy. Sláva nevyčerpala tohoto mladíka, nicméně jednu dobu chtěl raději zemřít nežli žít. V tváří tvář smrti se však něco změnilo. Mladík odešel oknem a hořce křičel. Byl tam však Bůh a ten mu dal nadějí žít. ( žeby Hope?). Začal číst Bibli. Každý den přečetl několik stran. Jednoho dne se mladík setkal s knězem. Rozhovor s tímto posvěceným mužem v něm vzbudil chuť se vyzpovídat. Udělal v minulosti pár věcí, kterých litoval. To bylo poprvé, kdy začal uvažovat o skutečnosti, že jednou on sám by se mohl stát knězem. Před časem objevil náhodou poutní místo Lourdy. Přepínal různé televizní kanály a narazil na dokumentární film o Lourdach. Nejdříve byl nedůvěřivý a myslel si, že je to jen pro chudé a staré babičky, pro které je víra vše, ne pro populární rockovou hvězdu jako je on." Vypraví brat John Paul Mary o svém objevu tohoto snadného a hlubokého míru v jeho srdci. Cítil diskrétní přítomnost někoho jiného. " Marie není žádná iluze. Mladík byl křesťan, ale nevěděl, že osoba může být v kontaktu s Bohem a může se s ním setkat. Tento večer se rozhodl chopit se šance a znovu žít a hledat Boha ve všem. Koupil si růžence. Pak něco o tom, kdy mu Bůh asi dával znamení, že už při setkání s Janem Pavle II. a pak v létě 2000, kdy Kellyovi poprvé přijeli do Medjugorje. Hledali pomoc, pro nemocného člena rodiny. Tam se dozvěděli o P. Jozo Zovkovi a jeho vidění a s jeho pomocí se dali do hluboké konverzace s Bohem. Krátce potom navštívil mladí k společenstva bratří při klášteře Sv. Johanese v Římě. Tam klekal na podlahu v basilice sv. Petra. Nevěděl, kam by ho to mělo dál vést. Navštívil mnoho svatých bratrů Sv. Johanese a naučil se, rozeznávat co je pro křesťany svaté. Měl stále více otázek na kněze. Poté co objevil tuhle sdílenou lásku osoby, která mu dala odpovědi na všechny jeho otázky začal ji stále více a více milovat. Také navštěvoval znovu a znovu Medjugorje a jedno dne se to stalo. Zde v kostele při svaté mši ucítil vnitřní přesvědčení, že musí svůj život zasvětit Bohu mnohem radikálněji. Jeho přítelkyně mu v té době řekl: "Jestliže si šťastný s Ježíšem, jdi za ním." Mladík pochopil, že její láska je čistá, protože se dívala víc na jeho štěstí než na svoje. Tato obě´t byla pro jeho vlastní obětí. Obětoval její lásku, k lásce mnohem větší - boží lásce. Říká bratra John Paul Mary. A nakonec, krátce před vstupem do klášterního života se rozloučil se svou rodinou as ní, muzikou ...něco vo tom, že to byl krutý moment. Nevěděl co dělat, ale věděl, že je to tak správně."
Po zprávě John Paula Mary ještě zazpíval píseň, která se v roce 2003 objevila na jeho sólové albu " Thanking Blessed Mary."
She picked me up from the ground and taught me to never let go of your God given soul, but sometimes I still lose my mind, when life is cruel and unkind but it's when I suffer that I learn, in a repenting heart love will burn oh I'm thanking Blessed Mary for light Divine thanking Blessed Mary for light Divine thanking Blessed Mary for light ."